Przedłużanie rzęs

Marzeniem każdej kobiety jest posiadanie pięknych i gęstych rzęs. Niestety natura nie wszystkich obdarowała po równo. Warto jednak zauważyć, że na rynku są dostępne sztuczne rzęsy, które mogą podkreślić spojrzenie.

Pielęgnacja sztucznych rzęs

Jest to niezwykle dobry sposób na to, żeby rzęsy były zauważalne. Należy jednak pamiętać, że bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja po zabiegu, ponieważ od niej zależy, jak długo będą utrzymywać się efekty. Warto poświęcić chwilę czasu i zadbać o rzęsy, żeby długo robiły dobre wrażenie. Trzeba mieć na uwadze, że sztuczne rzęsy są bardzo delikatne, dlatego trzeba się z nimi odpowiednio obchodzić, żeby ich nie uszkodzić. Jest to szczególnie ważne, ponieważ ich struktura jest bardzo podobna do tej, którą mają rzęsy naturalne. Pierwsze 48 godzin po zabiegu przedłużania jest kluczowe, ponieważ wtedy wiązane są spoiwa, dlatego lepiej w ogóle nie ingerować i pozwolić, żeby klej do końca wysechł. Przez pierwsze cztery godziny lepiej unikać wody w każdej postaci (ciekłej i lotnej).

Czego nie robić?

W innym wypadku rzęsy mogą się nawet odkleić od powiek lub skleić w kępki, które nie wyglądają dobrze pod względem estetycznym. Takie miejsca jak basen lub sauna lepiej omijać przez pierwsze dwie doby po zabiegu. Przebywanie w wilgotnych pomieszczeniach nie ma dobrego wpływu na sztuczne rzęsy, dlatego warto o tym pamiętać. Dobrym pomysłem nie są też gorące prysznice oraz długie kąpiele. Kluczowa jest też pozycja podczas spania. Spanie z twarzą na poduszce może sprawić, że rzęsy się odkształcą i trzeba będzie na nowo je przedłużać. Warto zwrócić uwagę na fakt, że przy przedłużanych rzęsach nie powinno się używać tuszu. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ sztuczne rzęsy są gęste oraz ciemne. Jeżeli zdecydujesz się na tuszowanie dolnych rzęs to musisz pamiętać, żeby bardzo ostrożnie zmywać kosmetyk i nie stosować żadnych tłustych płynów. Kosmetyki, których bazą jest tłuszcz mogą rozpuścić klej, dlatego lepiej z nich całkowicie zrezygnować lub omijać okolice oczu. Warto się też wyposażyć w specjalną szczoteczkę do czesania sztucznych rzęs.