Oryginalny dom dla każdego w zasięgu ręki?

Każda osoba, która jest na etapie projektowania własnego domu, marzy o tym, by stworzyć oryginalne i wyróżniające się wnętrza. Oczywiście, przy tworzeniu projektu warto sugerować się obecnymi trendami, jednak niekoniecznie trzeba za nimi ślepo podążać. Przy urządzaniu wnętrz warto czasem złamać niektóre zasady, by stworzyć oryginalne i niebanalne projekty.

Zabawa kolorami to podstawa

Ostatnimi czasy bardzo modne są wnętrza w odcieniach szarości, bieli czy też pasteli. Z pewnością pomieszczenia utrzymane w tych barwach wyglądają schludnie, czysto i estetycznie, jednak może warto wykazać się odrobiną szaleństwa i stworzyć coś zupełnie odmiennego?
Monochromatyzm to kolejny trend, który jest obecnie na czasie. Polega on na tym, że poszczególne elementy wyposażenia wnętrza utrzymane są w różnych odcieniach tego samego koloru. Przykładowo, przedpokój urządzony w różnych odcieniach czerwieni może prezentować się naprawdę oryginalnie i stać się wizytówką domu. Zerwanie z tradycją w tym przypadku może wyjść jedynie na dobre.

Projektowanie wnętrz Gdynia to usługa przeznaczona dla osób, które obawiają się, że same nie podobają wyzwaniu samodzielnego urządzenia swojego domu. Projektant może stworzyć projekt, który już na pierwszy rzut oka będzie wyłamywał się z aktualnych trendów i schematów.

Oryginalne dodatki do podstawa

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że przy urządzaniu domu bardzo ważny jest dobór odpowiednich dodatków. Wazony z kwiatami, ozdobne świece czy też ramki na zdjęcia być może są dekoracyjne, ale na pewno nie wyróżniają się niczym oryginalnym. Dlatego też zamiast nich być może warto postawić na komodzie abstrakcyjną rzeźbę, która będzie stanowiła główny punkt pomieszczenia?

Przy tworzeniu oryginalnych wnętrz warto wziąć także pod uwagę oświetlenie. Kryształowe żyrandole, industrialne lampy czy też oryginalne kinkiety – to wszystko może uczynić każde domowe wnętrze oryginalnym i wyjątkowym.

Podsumowując, stworzenie oryginalnego domu to wyzwanie, któremu sprostać może każdy. Jeśli nie sam, to z delikatną pomocą architekta wnętrz.

Najważniejsze to wykazać się oryginalnością i nie kierować się utartymi schematami. Przykładowo – kto powiedział, że meble do salonu należy kupować wyłącznie w komplecie? Krzesła do stołu można na przykład wybrać na własną rękę – tak, by każde z nich było odmienne od pozostałych. Wbrew pozorom, dobór do siebie elementów, które są różne zarówno pod względem wyglądu, jak i stylu, może przynieść pożądany i ciekawy efekt końcowy.