O czym trzeba pamiętać wybierając zestaw mebli łazienkowych?

Meble łazienkowe to inwestycja na lata. Należy podejść do ich wyboru z dużą starannością, gdyż solidne i eleganckie meble to piękna i praktyczna łazienka. O czym należy pamiętać, poszukując mebli łazienkowych?

Jak wybrać styl?

Zestaw mebli łazienkowych określa charakter pomieszczenia. To dzięki meblom oraz armaturze sanitarnej możemy uzyskać niebanalne i jedyne w swoim rodzaju wnętrze.

Do łazienki nowoczesnej idealne będą zestawy mebli łazienkowych wykonane z błyszczącej płyty MDF. Białe lub szare świetnie wpiszą się w nowoczesne trendy. Koniecznie trzeba pamiętać, by meble były proste i surowe. Warto również zwrócić uwagę na drzwiczki, których uchwyty powinny być ukryte.

Do łazienki w stylu loft świetnie będzie pasował zestaw mebli łazienkowych w białym lub szarym kolorze. Warto jednak odrobinę zaszaleć i postawić na meble w mocnym i charakterystycznych barwach. Czerwone, musztardowe czy liliowe szafki będą pięknie kontrastowały z betonowymi ścianami. Do niewielkiej łazienki warto wybrać meble wiszące, które optycznie powiększą pomieszczenie. Do łazienki w stylu loft, która często ma duży metraż, idealne będą meble stojące, które są bardzo pojemne.

Łazienka w stylu glamour jest bardzo elegancka i kobieca. Zestaw mebli łazienkowych powinien błyszczeć. Czarne meble w połączeniu ze srebrnymi dodatkami pozwolą zaaranżować łazienkę, która będzie wyjątkowo ekskluzywna. W łazience glamour nie można zapomnieć o dużym lustrze z dekoracyjnymi kamieniami oraz żyrandolu, który będzie zdobiony kryształami.

Meble muszą być praktyczne

Wybierając zestaw mebli łazienkowych należy skupić się nie tylko na ich walorach wizualnych. Łazienka to pomieszczenie, które również musi być praktyczne.

Do niewielkich łazienek należy wybierać meble, które są w jasnych kolorach. Dzięki temu optycznie powiększymy przestrzeń. Warto również pamiętać, że meble wiszące również sprawiają wrażenie delikatniejszych. Podwieszane szafki oraz sanitariaty to również dobre rozwiązanie.

Wybierając zestawy mebli łazienkowych, należy zwrócić uwagę, by w pomieszczeniu znalazła się wystarczająca ilość schowków. Szuflady oraz szafki są niezbędne, by w łazience zachować porządek.

Bardzo elegancko wyglądają słupki, które można umieścić w pobliżu lustra. Symetryczne ustawienie gwarantuje porządek. W wysokich szafkach można przechowywać kosmetyki, ręczniki czy pościel.

Bardzo ważna jest również szafka pod umywalkę. Kilka szuflad zawsze się przyda. Wybierając szafkę z szufladami należy zwrócić uwagę na prowadnice. Jest to najważniejszy element szafki. Dobrze działające, solidne prowadnice będą nam służyły przez wiele lat.