Jak rozpocząć grę w speedball?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz więcej osób gra w speedball w Warszawie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że po rakiety sięgają nie tylko młode osoby, ale również seniorzy.

Kto może rozpocząć grę w speedball w Warszawie?

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów omawianego sportu należy zaliczyć fakt, że nie wymaga on dużej przestrzeni. Ponadto w speedball mogą grać zarówno osoby starsze, jak i młodsze. W celu precyzyjnego trafienia w eliptyczną piłkę konieczna jest koncentracja. Rekomendowane jest zatem systematycznie trenować. Należy również zaznaczyć, że osoby grające będą w stanie poprawić swoją zwinność i refleks. Z kolei spostrzegawczość można ćwiczyć przez poruszanie się po korcie. Warto wiedzieć, że speedball gra się obiema rękami. Jest to sport męski i damski. Można zaobserwować, że coraz większą popularnością cieszą się konkurencje mieszane.

Z jakimi kosztami muszą liczyć się rodzice, których dziecko chciałoby grać w speedball?

Konieczne jest zaopatrzenie się w zestaw do gry. Należy mieć świadomość, że cena całego kompletu oscyluje od 400 do 800 złotych. Wszystko zależy od tego, czy dana osoba stawia na wersję profesjonalną, czy zabawową. Warto wiedzieć, że najszybciej zużywają się piłki oraz rakiety. Rodzice, których dziecko będzie regularnie grało, muszą nastawić się na ich wymianę. Godny uwagi jest fakt, że osoby startujące w ogólnopolskich zawodach wymieniają wspomnianą piłkę raz w miesiącu.

Speedball rozwija się z roku na rok

Trenerzy omawianej dyscypliny sportu uważają, że speedball dopiero się rozkręca. Można już obserwować dzieci, które grają ze swoimi rodzicami na podwórku. Największym problemem jest fakt, że stosunkowo mała liczba osób zna zasady sportu, by mogła uczyć osoby zainteresowane. Nie jest możliwe przyswojenie wszystkiego na jednym treningu.

Czym różnią się treningi zawodowców od zajęć przeprowadzanych z dziećmi?

Warto wiedzieć, że podczas zajęć z dziećmi wykorzystywane są różne aktywności. Trzeba wśród nich wymienić zabawy, konkursy, gimnastykę czy różne gry. Istotne znaczenie ma komfortowa atmosfera. Trenerzy stawiają również na integracje poszczególnych grup.

Należy zdawać sobie sprawę, że treningi osób zaawansowanych są zdecydowanie bardziej usystematyzowane. Doskonałym przykładem mogą być dłuższe rozgrzewki. Nacisk kładziony jest również na technikę. Warto wiedzieć, że osoby, które poważnie myślą o karierze zawodniczej powinny także trenować na podwórku. Okresem najbardziej wytężonej pracy są wakacje.