Dojazd na katowickie lotnisko. Jakie opcje mamy do wyboru?

Warszawa, Londyn, Bristol, Dublin, Mediolan, Bolonia, Split, Ateny, Antalya, Kutaisi, Odessa czy Kijów – to tylko niektóre z kierunków, które do swojej dyspozycji mają podróżni odlatujący z katowickiego lotniska. Nic więc dziwnego, że port lotniczy służy nie tylko mieszkańcom województwa śląskiego, ale też innych regionów.

Planując podróż z Pyrzyc, należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki. Jednym z najważniejszych jest z całą pewnością kwestia dojazdu na lotnisko. Tu do wyboru mamy kilka różnych opcji. Na miejsce możemy dojechać zarówno komunikacją publiczną, jak i korzystając z usług prywatnych przewoźników. Oczywiście możemy wybrać również samochód – tak własny (działa tu bezpieczny parking lotnisko Katowice), jak i udostępniony przez wypożyczalnię. Co należy wiedzieć, wybierając każdą z tych opcji? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Dojazd na katowickie lotnisko – komunikacja zbiorowa

Wiele osób wylatujących z Katowic decyduje się na dotarcie na lotnisko komunikacją zbiorową. Podróżni spoza Konurbacji Górnośląskiej do miasta najłatwiej dojadą pociągiem lub autobusem dalekobieżnym. Na samo lotnisko można natomiast dojechać za pomocą komunikacji miejskiej. Połączenie z portem lotniczym mają takie miasta jak Będzin, Bytom, Chorzów, Czekanów, Gliwice, Grzybowice, Jasło, Katowice, Krosno, Sanok, Tarnowskie Góry, Tarnów czy Zabrze.

Poza komunikacją publiczną, do dyspozycji pasażerów są też autobusy prywatnych przewoźników, dzięki którym na lotnisko w Katowicach można dojechać również z innych miejscowości. Jeśli ze względu na niedopasowany do naszych potrzeb rozkład jazdy lub z innych przyczyn nie chcemy zdecydować się na dojazd autobusem, ze wszystkich miast aglomeracji możemy dotrzeć również taksówką.

Jak dojechać na parking lotnisko Katowice autem?

Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by do katowickiego poru lotniczego dojechać samochodem. Pasażerowie wybierający własne auto na miejscu znajdą doskonale zabezpieczony, wygodny parking lotnisko Katowice zlokalizowany w niewielkiej odległości od terminalu. Na nim bez obaw mogą zostawić pojazd na czas podróży, a po powrocie odebrać go i ruszyć w drogę powrotną.

Na Górnym Śląsku działa też wiele wypożyczalni samochodów. Dzięki ich usługom na lotnisko dotrzemy o każdej porze, nie martwiąc się koniecznością zaparkowania auta na czas naszej nieobecności. Jak widać, opcji dojazdu na port lotniczy w Katowicach jest wiele. Niezależnie od naszych preferencji i możliwości, na pewno więc znajdziemy tę, która idealnie dopasuje się do naszych potrzeb.